Teksturer fester seg automatisk til de syntetiske fibrene i penselen. For å oppnå optimale resultater med presset pudder, trykk først børstene ned i pudderet og deretter lett på håndbaken for å arbeide teksturen inn i penselen. Dette hjelper den å holde seg bedre i børstene og forhindrer at den faller lett ut. Etter å ha dunket av overflødig pudder, påfør pudderet med klappende bevegelser og lett trykk over et stort område. Deretter blender du det som ønsket.
Hold penselen mellom tommelen og langfingeren når du påfører sminke, omtrent midt på skaftet, men litt nærmere penselhodet. Bruk pekefingeren for ekstra kontroll. For blending og spredning, grip penselen i enden av skaftet og hold den løst i hånden.
Rengjør penslene dine etter behov med mild sjampo og litt vann. Skyll dem grundig under rent vann etterpå. Hvis du bruker Laura's Brush Cleanser, dypp dem i eller spray rensemiddelet på og fjern sminken med et papirhåndkle. Sørg alltid for å plukke opp produkter i fiberretningen og returnere børstene til deres opprinnelige tilstand til slutt slik at de beholder formen - aldri vri, vri i spiralbevegelse eller skrap mot en hard overflate. Legg flatt for å tørke, ikke stå oppreist, og transporter separat når du reiser for å beskytte dem.